Rezultate pentru eticheta "infrangere "

Luna de foc pentru HC Dobrogea Sud a început cu o înfrângere. Constănțenii au fost învinși în primul meci oficial din 2022 de Potaissa Turda, cu scorul de 27 la 29, și au ratat șansa de a reveni pe prima poziție a clasamentului Ligii Naționale.

Farul a ieșit din nou din zona locurilor de play-off după încă un meci controversat cu Sepsi. „Marinarii” au fost învinși la Sfântu Gheorghe cu scorul de 1-0, singurul gol al meciului fiind înscris din lovitură de la 11 metri. La final, Gheorghe Hagi a acuzat iar maniera de arbitraj, mai ales că elevii săi au reușit să înscrie, însă golul a fost anulat pe motiv de ofside.

„Gladiatorii din Tomis“ s-au obișnuit să joace cu pulsul ridicat în acest sezon. După două partide decise în prelungiri, formația de pe litoral a cedat deplasarea de la Timișoara la doar un punct diferență. În ciuda înfrângerii, constănțenii se mențin pe locul 4 în clasament, cu 13 puncte după opt etape.

Seria invincibilității Farului de pe teren propriu a fost întreruptă aseară de FCSB. Constănțenii au pierdut cu scorul de 0-1 după un autogol înscris de Grameni în prima repriză. După această înfrângere Gheorghe Hagi a anunțat că noul obiectiv al echipei este salvarea de la retrogradare.

După două victorii acasă și două meciuri decise în prelungiri, BC Athletic a suferit duminică seară prima înfrângere de pe teren propriu. „Gladiatorii din Tomis” au fost învinși în Sala Sporturilor de CSM 2007 Focșani cu scorul de 69 la 78.

Deplasările continuă să îi dea mari bătăi de cap lui Gheorghe Hagi. Farul a pierdut luni și deplasarea de la Voluntari și rămâne fără victorie pe teren străin în startul acestui sezon al Ligii Întâi.

HC Dobrogea Sud a suferit prima înfrângere din actuala ediție a Ligii Naționale la handbal masculin. Constănțenii au cedat ieri pe terenul campioanei României, Dinamo București, care pare de neoprit și în actuala ediție.

Unirea Constanța întâmpina mari probleme în primul său sezon în Liga a doua. Formația de pe litoral a suferit în weekend al patrulea eșec din tot atâtea meciuri jucate și pare una dintre candidatele la retrogradare. Rămași fără antrenor după plecarea lui Ianis Zicu, constănțenii au pierdut pe final meciul de pe teren propriu cu Politehnica Timișoara, cu scorul de 0-2.

Unirea Constanța a suferit a doua înfrângere din startul noului sezon al Ligii a doua. Formația pregătită de Ianis Zicu a cedat aseară, la Techirghiol, confruntarea cu FC Hermannstadt, cu scorul de 2-0.